New Blog Post Title

   Arvesis Teknoloji olarak 2011 yılında e-ticaret sistemlerine yönelik projelerimize yeni ürünler ekledik. İnternet üzerinden bir ürün satışına yönelik pek çok uygulama olmasına rağmen hizmet sektörüne hitap eden e-ticaret uygulamaları alanında bir boşluk söz konusuydu. Biz bu alandaki ilk çözümümüzü SanalYazıcı.com sistemi ile digital baskı merkezlerine yönelik olarak hazırladık.

    Geliştirmiş olduğumuz yazılım ve sistem altyapısı ile digital baskı merkezleri sundukları hizmet ve ürünlerini mekan ve ulaşım kısıtlaması olmaksızın pazarlama imkanına sahip olurken, sistem üyesi olan kullanıcılarda kendi bilgisayarlarında hazırladıkları çıktıları en güvenli şekilde istedikleri yerden zaman kaybetmeden alma şansına sahip olmaktadırlar.

 

     Geleneksel ticaret gün geçtikçe yerine e-ticaret’e bırakmaktadır. Ürün satış piyasasında birçok e-ticaret sistemi bulunmasına rağmen hizmet sektörüne yönelik olarak ülkemizde piyasaya sunulan ilk ürün olan Sanalyazıcı sistemi ile 2012 yılında çevre ülkelerden de üye kabulü ve sistem satışı hedeflenmektedir.

   Sanalyazıcı sistemi baskı merkezlerine hizmetlerini çok geniş bir kitleye sunma imkanı sağlarken sistem kullanıcılarınında baskı maliyetlerinden %50 oranında tasarruf yapmalarına imkan sağlamaktadır.
    Sanalyazıcı sisteminin geliştirilmesi ile elde ettiğimiz bilgi birikimi ile bu alana hizmet eden ürün portföyümüzü geliştirme yönündeki çalışmalarımız ile BELİSİS Kurumsal Yazıcı Yönetim Sistemi adı altında özellikle kurumlar için ürün piyasaya sunulmuştur. Bu ürünümüz ile kurumların çıktı alma maliyetleri kontrol altına alınmakta ve %30-40 civarında bir tasarruf sağlanırken ayrıca bilgi güvenliği sağlanmasına katkıda bulunulmaktadır.

 

Teknokent Üniversite sanayi işbirliği ile makine üretimi gerçekleştirildi

    Teknokentte faaliyet gösteren Arvesis Teknoloji Ltd, Konya Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren iş ortağıyla  yaptığı çalışma ile tamamen yerli tasarım ve üretim olan bilgisayar kontrollu 14 eksenli radial matkap imalatı gerçekleştirdi.

   Tüm çalışma parametrelerini otomatik olarak hesaplayıp, operatör tarafından programlamaya gerek kalmaksızın çalışma özelliğinde olan makine kullanıldığı üretim hattında, üretim hızını ve üretim kalitesini artırmaktadır.

    Geliştirilen makine özellikle otomotiv yan sanayinde üretim faaliyeti gösteren firmalara hitap etmek üzere hazırlanmış bir ürün olması sebebiyle Konya’da gelişen otomotiv sanayine hizmet edecektir.

 

     Bu süreçte elde edilen bilgi birikimi ile gerek özel ihtiyaca cevap verecek makine tasarımları gerekse üniversal makine yazılım ve kontrol sistemi üretimi imkanına kavuşmuş olduk.
     Geliştirmiş olduğumuz makine hem yurtiçinden hem de yurtdışından oldukça olumlu tepkiler topladı. 2012 yılında ihracata yönelik çalışmalara daha da hız vereceğiz.
     Konya’nın günden güne büyüyen sanayi ve üretim kapasitesine yine Konya’da üretilen yazılım ve donanımlarla cevap verebilmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.